Web siteleriniz için ücretli veya ücretsiz seo analizi araçlarına mı ihtiyacınız var? En iyi 10 SEO Analiz Raporları ve Web Sitesi Denetim Aracını bu yazımızda bulabilirsiniz.

SEO, web sitenizin alakalı aramalarda daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olan, web sitenizi ziyaret eden ve sizin ve/veya işinize aşina olan kişilerin sayısında artışa neden olan çeşitli iç içe geçmiş faktörlerin karmaşık bir kombinasyonudur.

Kaliteli içerik, web sitesi oluşumu, iç ve dış bağlantılar, mobil alaka düzeyi ve meta bilgiler gibi şeyler iyi bir SEO stratejisine katkıda bulunan faktörlerden sadece birkaçıdır.

Ancak, SEO konusunda akıcı olmak veya web sitenizde bir SEO stratejisi uygulamak sizin işiniz değildir. Neyse ki, temel seviyede SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) anlamak için dijital pazarlama uzmanı olmanıza gerek yoktur ama daha iyi bir SEO stratejisi için her zaman profesyonellere başvurmakta fayda vardır.(bkz. www.kemalacar.com)

1- Ahrefs

10 En İyi SEO Analiz Raporları ve Web Sitesi Denetim Aracı 1 | Kemal Acar

Ahrefs, en üst düzey bir backlink denetleyicisidir. En başından itibaren premium (7 günlük deneme için 7$ ödersiniz ve ardından ücretli aboneliğinize geçersiniz), Ahrefs size ödediğiniz kadarını verir. Sitelerinden, “rakiplerinizin organik aramada sıralandığı tam anahtar kelimeleri ve her birinin sağladığı trafik miktarını görebilirsiniz.” Bu size SEO için veriler sağlar, ancak Ahrefs’in gerçek gücü Site Gezgini araçlarından gelir.

Geri bağlantılarınız için hem canlı bir index hem de yakın tarihli ve tarihi indexler alırsınız. Kayıp geri bağlantıların yanı sıra birbirleriyle nasıl kesiştiklerini görebilirsiniz, böylece bir veya iki bağlantı sağlayabilecek diğer sitelere de ulaşabilirsiniz. Ek olarak, kazanılan ve kaybolan backlinklerle ilgili günlük, haftalık veya aylık bildirimler alabilir, böylece SERPS’teki konumunuzu etkili ve verimli bir şekilde yönetebilirsiniz. Ahrefs’in bazı backlink denetleyicileri gibi ücretsiz bir seçeneği olmasa da, bu hizmetle ödediğinizin karşılığını kesinlikle alırsınız.

Ek olarak, 301 yönlendirmeleriyle ilgili Ahrefs kılavuzunu ve bunların backlink stratejinizi ve sıralamanızı nasıl etkilediğini belirtmek istiyoruz . İnanılmaz derecede derinlemesine ve yeniden yönlendirilen URL’lere bağlantıların SERP’lerdeki konumunuzu nasıl etkilediği konusunda çok fazla fikir veriyor.

2- SEMRush

10 En İyi SEO Analiz Raporları ve Web Sitesi Denetim Aracı 2 | Kemal Acar

SEMRush, web sitesinin dediği gibi, “hepsi bir arada bir pazarlama araç setidir ” ve bunun bir kısmı SEO analizi için backlink denetleyicisidir. SEMRush araçlarını incelediğinizde, sitenize kaç alan adının bağlandığını, hangi bağlantıların nofollow veya dofollow olduğunu öğrenebilirsiniz., tarihsel bağlantılar ve hangilerinin kaybolduğu ve her bağlantıya eklenen bağlantı metni. Her geri bağlantı için menşe ülke dökümü, TLD dağıtımı ve bir backlink rakip listesi alırsınız (burada nasıl farklı olduğunuzu araştırmak ve yeni backlinkler elde etmek için benzer backlink profillerine sahip siteleri bulabilirsiniz). SEMRush, sınırlı bir ücretsiz hesap seçeneği sunar; bu, bütçesi olanlar veya backlink oluşturma kampanyalarına yeni başlayanlar için harikadır. Platformun sunduğu her şeyin kilidini açmak istiyorsanız fiyatlandırma ayda 99 dolardan başlıyor ve 399 dolara kadar çıkıyor. Ahrefs kadar başarılı bir seo ve backlink analizi yapmaktadır.

3- Moz

10 En İyi SEO Analiz Raporları ve Web Sitesi Denetim Aracı 3 | Kemal Acar

Moz, ( Backlink denetleyicileri ve diğer araçlar için teknik olarak Moz Pro ) muhtemelen listemizdeki tüm girişler arasında en kullanıcı dostu olanıdır. Ancak bu, hizmetin herhangi bir şekilde sınırlı olduğu anlamına gelmez. Bağlantı alanlarınız, gelen bağlantılar, bağlantı metni, site için sıralama anahtar kelimeleri ve etki alanı otoritesi hakkında ayrıntılı raporlar alırsınız.

Not: Bir etki alanı otoritesi değeri gördüğünüzde, her platformun bunu farklı şekilde hesapladığını anlamanız gerekir. Moz’da 30, Ahrefs’te 36 veya SEMRush’ta 20 olabilir. Bunları karşılaştırmak, elmalarla portakalları karşılaştırmak gibidir. Hepsinin kendine özel baz aldıkları değerler vardır.

Moz Pro, sitenin en çok izlenen bağlantılarına bağlantılar verir. Ayrıca başkalarının bağlantı verdiği en iyi sayfaları da gösterir. İlginç bir özellik, Moz Pro’nun size yalnızca bağlantı metni listesini vermekle kalmaz, onları sıralar ve belki de hedef siteyi daha alakalı içeriği barındıracak şekilde ayarlayabilmeniz için sıralamanıza izin verir.

Tam hizmeti test etmek için 30 günlük ücretsiz deneme için kaydolabilirsiniz, ardından bu hesap sınırlı bir ücretsiz kullanıcıya aktarılır. Premium planlar ayda 99 dolardan başlıyor ve en üst katmanı istiyorsanız 599 dolara kadar çıkıyor.

4- Majestic SEO

10 En İyi SEO Analiz Raporları ve Web Sitesi Denetim Aracı 4 | Kemal Acar

Majestic SEO, güvenilirliği ve doğruluğu ile kendilerine bir isim yapmıştır. Size hem backliklerinize güncel bir bakış, hem de nereden bağlantı geldiğini ve daha fazlasını elde etmek için nereye bakabileceğiniz iyi bir yer olabileceğine ilişkin geçmiş verileri verebilir. API’larını kullanarak kendi raporlarınızı ve uygulamalarınızı oluşturabilirsiniz ve en yeni özelliklerinden biri bağlantı bağlamı raporudur. Bağlantı bağlamı raporu, size bağlantı metni ve kullanıldığı yerin URL’sini vermek yerine, size bağlantı veren web sitesinin gerçek içeriğini verecektir.

En önemlisi – diğer bağlantılar, rakip web siteleri, “konuyla ilgili etiketler veya yazarlar” gibi ve bunların etrafına yerleştirmeler göreceksiniz. Çünkü bu bilgiyi bilmek, size sadece metni bilmekten çok, size backlinki kimin verdiğine dair çok daha fazla fikir verebilir. Sitenizin başlığını bağlantı metni olarak kullanan biri harika ancak potansiyel ortakları veya benzerlerini bulabileceğiniz en İyiler listesine dahil olursanız, backlink denetleyicisinin değeri yükselir.

 

5- WooRank

10 En İyi SEO Analiz Raporları ve Web Sitesi Denetim Aracı 5 | Kemal Acar

WooRank, tamamen ücretsiz bir SEO Denetleyicisi aracı sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Bu araç, kritik SEO sorunlarını bulmak, anahtar kelimeleri izlemenize yardımcı olmak ve SEO stratejinizi sergileyecek okunması kolay raporlar oluşturmak için web sitenizi denetleyecektir. Platform, sayfa içi ve sayfa dışı SEO durumunuz hakkında size net bir rapor vermek için sitenizi Google’ın gözüyle inceler. Ardından denetim, web sitenizin arama sıralamasını yükseltmenize ve daha fazla ziyaretçi toplamanıza yardımcı olmak için tasarlanmış, eyleme geçirilebilir içgörüler sağlar. WooRank, ücretsiz denetleyici tarafından sağlanan basit, grafik ağırlıklı raporlar ve anlaşılması kolay eylem öğeleri nedeniyle diğer birçok platformdan farklıdır. Kullanıcılar, ücretli bir abonelikle birçok ek özelliğin kilidini açabilir.

6- SEOptimer

10 En İyi SEO Analiz Raporları ve Web Sitesi Denetim Aracı 6 | Kemal Acar

SEOptimer, herhangi bir web sitesinin mevcut SEO durumunun basit bir raporunu sunan ücretsiz bir SEO denetim aracıdır. Platform ayrıca herhangi bir web sitesinin sıralamasını ve genel sayfa içi ve sayfa dışı arama motoru optimizasyonunu iyileştirmek için kendin yap SEO adımları sağlar. Denetim aracı, bir arama motoru botunun onu analiz etmek için nasıl tarayacağına benzer şekilde tüm siteyi tarar. Bu platform, herhangi bir web sitesinin mevcut SEO’sunun, mümkün olabilecek kaliteli trafik türünü almasını engelleyen sorunlu alanlarını bulmaya odaklanır. Kendin Yap eylem listesi, en deneyimsiz web sitesi analistlerine bile sitelerinin arama sıralamalarını yükseltmek için net bir plan vererek önceliklendirilir. Ayrıca, belirli anahtar kelimeler ve anahtar sözcükler için sıralamaları izleme yeteneğine de sahiptir.

 

7- MySiteAuditor

10 En İyi SEO Analiz Raporları ve Web Sitesi Denetim Aracı 7 | Kemal Acar

MySiteAuditor, herhangi bir web sitesine ücretsiz bir SEO denetim aracı yerleştirir ve bir web sitesinin SEO stratejisinin nasıl durduğunu gösteren basit bir SEO puanı içeren bir rapor sunar. Platform, bir web sitesinde yapmaya çalıştığınız SEO çalışmasının düzeyini ölçeklendirmek için üç ayrı form türü sunar. Geniş form, ince form ve küçük form mevcuttur. My Site Auditor denetim raporu, tamamen oluşturulması yalnızca 15 saniye süren sınırsız rapor sunar.

8- Plerdy SEO Alerts

10 En İyi SEO Analiz Raporları ve Web Sitesi Denetim Aracı 8 | Kemal Acar

Plerdy SEO Alerts, her şeyin nasıl gittiğine dair düzenli bildirimler sağlamak için web sitenizin SEO faktörlerini sürekli olarak analiz eden bir araçtır. Bu çözüm, neyin optimize edilebileceğini tanımlamak için anahtar kelimeleri, başlıkları, etiketleri ve öznitelikleri kontrol eder. Bir web kaynağındaki durumu değerlendirmek için son derece yararlı olan hem toplu hem de sayfa içi istatistikleri sağlar. SEO Uyarıları her ayrıntıyı takip eder ve en önemli değişiklikleri size bildirir. Bu araç, SEO analizini otomatikleştirmek ve diğer kritik görevlere geçmek için size eşsiz bir zaman kazandırır. Sonuç olarak, web sitenizin verimliliğini artıracak, sıralamasını yükseltecek ve daha fazla potansiyel müşteri kazanacaksınız.

 

9- Growth Robotics

10 En İyi SEO Analiz Raporları ve Web Sitesi Denetim Aracı 9 | Kemal Acar

Growth Robotics, bu platform aynı zamanda web sitesine bir SEO denetim aracı yerleştirme özelliği sunar ve yalnızca bu aracı kullanarak dört kat daha fazla müşteri adayı toplama becerisine sahiptir. Bu platform çok çeşitli özellikler sunar. Bu özellikler, tüm sayfalardaki yerleşik denetimleri, sınırsız denetimleri, anahtar sözcük izlemeyi ve sınırsız rapor indirmeyi içerir. 14 günlük ücretsiz deneme var.

10- Sitechecker Pro

10 En İyi SEO Analiz Raporları ve Web Sitesi Denetim Aracı 10 | Kemal Acar

Sitechecker Pro, sayfa içi SEO konusunda uzmanlaşmıştır, yani arama motoru optimizasyonu sorunları ve web sitesinin her sayfasında düzeltme potansiyeli anlamına gelir. Meta başlıklar, meta açıklamalar, etiketler, sayfa boyutu, yükleme hızı ve resimler gibi şeylerle ilgili hataları kontrol eder. Site Checker Pro, teknik hataların ve önerilen güncellemelerin bir listesinin yanı sıra bir SEO puanı sağlar. Web sitesine bağlı tüm harici ve dahili bağlantıları bulmak için bir tarama da yapabilirsiniz. Pro versiyonunda ücretlendirmesi 9 dolardan 29 dolara kadar çıkmaktadır.

 

Artık Dijital Ajansınız için Olası Satışlar Yaratmak için bir SEO Web Sitesi Denetleyicisi Aracı Satın Almaya Hazırsınız

Umarım, bu en iyi 10 SEO denetleyici aracı hakkındaki bu bilgiler, sitenizin mevcut SEO’sunu denetlemek için neler yapılabileceği ve arama sıralamanızı artırmak için bir eylem planı oluşturmanın önemi hakkında size daha fazla bilgi vermiştir. SEO, bir web sitesinin başarısı ve çevrim içi yeni müşteriler bulmak için her zamankinden daha önemlidir.

Profesyonel web tasarım ve seo işlemleri için iletişime geçebilirsiniz.