Web Sitesi Nedir?

Web sitesi, web üzerindeki sayfalar; metin, görsel ve animasyon şeklinde son kullanıcıya bilgi aktaran veya hizmet sunan sayfaların tümünü kapsayan bir doküman topluluğudur. Son kullanıcılar bir web sitesine, HTTP veya HTTPS protokollerinde aşağıdaki bileşenlerden oluşan benzersiz bir adresi kullanarak erişirler:

  • www : World Wide Web
  • alanadi : Domain Name (Alan Adı Sistemi)
  • com : TLD Top Level Domain yani üst seviye alan adı

Bu adres gerekli dosyalara ulaşımı ve sergilenmesi sağlanarak son kullanıcıya görsel sunum şeklinde hizmet verir. Ayrıca web siteleri çok güncel kullanılmamasına rağmen özel bir ip adresinden de sergileme hizmeti verir.

Web Site Kurulumu Nasıl Yapılır? 1 | Kemal Acar

 

Web Site Kurulumu Nasıl Yapılır?

Dijital kimliğinizi yapılandırmanın ilk adımdan biri site kurulumudur. Yeni kurulan bir firmanın sektördeki pazara açılabilmesi ve kendisini tanıtabilmesi için günümüzde web siteleri adeta bir araçtır. Mevcutta bulunan müşterilerin azlığından dolayı firmaların potansiyel müşteri ve pazar payını büyütmek adına web sitelerine ve internet reklamcılığına ihtiyaçları bulunmaktadır. Web sitesi geliştirilmesi alanındaki gelişmeler sayesinde bugün “Web sitesi nasıl yapılır?” sorusunun birçok cevabı bulunuyor. İçerik yönetimi sistemi, web sitesi kurucusu veya eski yöntemleri tercih edip sıfırdan site html ve php tabanlı web sitesi yapılabilinir.

Web Site Kurulumu Nasıl Yapılır? 2 | Kemal Acar

Web sitesi kurulumu aşamasında öncelikle web site tasarımı aşamasında sektör analizinden elde ettiğimiz veriler ve müşterimizin isteklerini göz önünde bulundurduğumuz taslak çalışması doğrultusunda şekillendirmekteyiz. Sonraki aşamalarda google da organik olarak üst sıralarda yer alabilmek ve pazar payını genişletebilmek için goosle seo optimizasyonu yapılmaktadır. İstek doğrultusunda daha çok yükselebilmek için internet reklamcılığı işlemlerini de gerekli analizler sonucu sektör ve pazara göre potansiyel müşterileri arttırmak için yapılması gerekmektedir. Web sitesi hizmetlerimizden yararlanabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.