Burada kullanıcılara çok motorlu online URL ve dosya tarayıcıları sunan ücretsiz antivirüs hizmetlerinin bir listesi bulunmaktadır. Şüpheli bir dosyanız varsa, aşağıdaki web sitelerine gönderebilirsiniz ve bir çok içerisinde bulunan antivirüs motorları ile dosyanızı analiz eder, bu hizmetler şüpheli dosyaları analiz eder ve virüs, solucan, Truva atları ve antivirüs motorları tarafından tespit edilen her türlü kötü amaçlı yazılımın hızlı bir şekilde algılanmasını kolaylaştırır. Şüpheli Dosyaları Yükle ve Tara, bu online tarayıcılar istek üzerine tek tek dosyaları tarar. Bu online tarayıcılar kişisel bilgisayarınız için bir koruma sağlamamaktadır.
 
 

1- VirusTotal [URL + Dosyalar | Maks. 128 MB | 54 Motor]

2020'nin En İyi 9 Ücretsiz Online Dosya ve URL Virüs Tarayıcısı 1 | Kemal Acar

VirusTotal, şüpheli dosyaları ve URL’leri analiz eden ve virüslerin, solucanların, truva atlarının ve her türlü kötü amaçlı yazılımın hızlı bir şekilde tespit edilmesini kolaylaştıran ücretsiz bir hizmettir. Google’ın bir yan kuruluşu olan VirusTotal, antivirüs motorları ve web sitesi tarayıcıları tarafından algılanan virüslerin, solucanların, truva atlarının ve diğer kötü amaçlı içeriklerin tanımlanmasını sağlayan dosyaları ve URL’leri analiz eden ücretsiz bir çevrim içi hizmettir. Aynı zamanda, yanlış pozitifleri, yani bir veya daha fazla tarayıcı tarafından kötü amaçlı olduğu tespit edilen zararsız kaynakları tespit etmek için bir araç olarak kullanılabilir.
 
 

2- Kaspersky VirusDesk [URL + Dosyalar | Maks. 50 MB | 1 Motor]

2020'nin En İyi 9 Ücretsiz Online Dosya ve URL Virüs Tarayıcısı 2 | Kemal Acar

Kaspersky VirusDesk, Kaspersky Security Network’ün virüsten koruma veritabanlarını ve itibar bilgilerini kullanır. Dosyada algılanan bilinen tehditleri bildirir ve her tehdit hakkında ayrıntılı bilgi gösterir. Kaspersky Virus Desk dosyaları dezenfekte etmez.

Önemli: Kaspersky VirusDesk, virüslere ve tehditlere karşı koruma için kullanılamaz.

Kaspersky VirusDesk tarafından gerçekleştirilen bir taramanın sonuçları, ayarlarındaki farklılıklar nedeniyle diğer Kaspersky Lab antivirüs çözümlerinin tarama sonuçlarından farklı olabilir. Kaspersky VirusDesk boyutu 50 MB’a kadar olan dosyaları ve arşivleri tarar. Birden fazla dosyayı taramak için, bunları “virüs” veya “virüslü” kelimesi bulunan bir arşivde şifre olarak sıkıştırın. Daha büyük bir dosyayı taramak istiyorsanız, dosyaların itibarını sağlama toplamlarına göre kontrol eden Kaspersky Whitelist kullanın.
 
 

3- Jotti’s Malware Scan [ Dosyalar | Maks. 250 MB | 15 Motor ]

2020'nin En İyi 9 Ücretsiz Online Dosya ve URL Virüs Tarayıcısı 3 | Kemal Acar

Jotti’s Malware Scan, şüpheli dosyaları birkaç virüsten koruma programı ile taramanızı sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Aynı anda en fazla 5 dosya gönderebilirsiniz. Dosya başına 50 MB sınırlama vardır. Hiçbir güvenlik çözümünün, birden fazla virüsten koruma motoru kullansa bile %100 koruma sağlamadığını lütfen unutmayın. Tüm dosyalar antivirüs şirketleriyle paylaşılır, böylece antivirüs ürünlerinin algılama hassasiyeti geliştirilebilir.
 
 

4- Dr.Web Link Checker [URL + Dosyalar | Maks. 10 MB | 1 Motor]

2020'nin En İyi 9 Ücretsiz Online Dosya ve URL Virüs Tarayıcısı 4 | Kemal Acar

Herkes kötü niyetli veya zararlı web sitelerine girdikten sonra özellikle bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda anti-virüs yazılımı yüklü değilse bilgisayarınıza kolayca bulaşabileceğini bilir. Peki bundan kaçınılabilir mi? Evet ve çok basit bir şekilde zararlı web sitelerini tespit edebilirsiniz: bir web sitesi şüpheli görünüyorsa, bilinmeyen bağlantıyı tıklamadan önce bu web sayfasında kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayarınızı burada virüslere, diğer zararlı ve istenmeyen programlara karşı ÜCRETSİZ olarak tarayın. Çevrim içi tarama için gönderilen dosyalar, Dr.Web Anti-virüsü’nün en son sürümü ve Dr.Web virüs veri tabanına en yeni eklenti tarafından kontrol edilecektir. Tarama tamamlandıktan sonra bir tarama raporu görüntüleyebiliyorsunuz.
 
 

5- MetaDefender Cloud [URL + Dosyalar | Maks. 140 MB | 43 Motor]

2020'nin En İyi 9 Ücretsiz Online Dosya ve URL Virüs Tarayıcısı 5 | Kemal Acar

MetaDefender Cloud, OPSWAT’ın çoklu motor kötü amaçlı yazılım tarama çözümü MetaScan teknolojisi tarafından desteklenen ücretsiz bir çevrim içi dosya tarama hizmetidir. MetaScan, bilinen ve bilinmeyen tehditleri tespit etmek ve önlemek için güçlü ve esnek bir çözümdür. ISV’ler, BT yöneticileri ve kötü amaçlı yazılım araştırmacıları, zengin bir API seti aracılığıyla tek seferde birden fazla kötü amaçlı yazılımdan koruma motoruna kolay erişim sağlamak için MetaScan’ı kullanıyor.
 
 

6- VirSCAN [Dosyalar | Maks. 20 MB | Maks. 20 Mb | 49 Motor]

2020'nin En İyi 9 Ücretsiz Online Dosya ve URL Virüs Tarayıcısı 6 | Kemal Acar

VirSCAN.org, VirSCAN listesinde belirtilen antivirüs motorlarını kullanarak yüklenen dosyaları kötü amaçlı yazılımlara karşı kontrol eden ÜCRETSİZ bir çevrim içi tarama hizmetidir. Kontrol etmek istediğiniz dosyaları yüklerken, taramanın sonucunu ve bu dosyaların bilgisayarınız için ne kadar tehlikeli ve zararlı / zararsız olduğunu görebilirsiniz.

VirSCAN.org bilgisayarınızdaki virüsten koruma yazılımının yerini alamaz. VirSCAN, bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyamaz. VirSCAN yalnızca virüs, truva atı, arka kapı, casus yazılım, çevirici içerebilen dosyaları tarar. Ancak, VirSCAN tarama sonuçlarından sorumlu değildir. VirSCAN’a dahil edilen tüm AV motorları, yüklediğiniz dosyada herhangi bir kötü amaçlı yazılım tespit edemese de, bilgisayarınız için temiz ve güvenli olduğunu garanti etmez. Bazı antivirüs motorları, yükleyeceğiniz dosyaları kötü amaçlı yazılım olarak tanımlayabilir, ancak bunun yanlış bir pozitif olduğu ortaya çıkabilir.

Kullanılan antivirüs motorlarının listesi; ahnlab, alyac, antivir, antiy, arcabit, avast, avg, baidu, baidusd, bitdefender, clamav, comodo, ctch, cyren, defenx, drweb, emsisoft, fortinet, fprot, fsecure, gdata, hauri avcı, ikarus, jiangmin, k7, kaspersky, kav4fs, kingsoft, mcafee, nano, nod32, panda, pcc, qh360, qqphone, hızlı iyileşme, yükselen, sophos, sunbelt, sxf, symantec, systweak, tachyon, thehacker, tws, vba , virüs kırıcı, xvirüs.
 
 

7- FortiGuard Online Scanner [URL + Dosyalar | Maks. 10 MB | 1 Motor]

2020'nin En İyi 9 Ücretsiz Online Dosya ve URL Virüs Tarayıcısı 7 | Kemal Acar

Makinenizde şüpheli bir dosya bulduğunuzda veya internet’ten indirdiğiniz bir programın kötü amaçlı olabileceğinden şüpheleniyorsanız, buradan taraya bilirsiniz. İşaretlenecek dosya adını sağdaki kutuya girin, bilgisayarınızdan FortiClient Antivirus kullanılarak taranacağı özel bir sunucuya otomatik olarak yüklenecektir. Vermiş olduğunuz e-posta adresine taramanın sonuçlarını içeren bir onay e-postası gönderilir.

FortiGuard Online Virüs Tarayıcısına göz atmak için hemen bir dosya yükleyin. Dosyayı yükledikten sonra, size dosya hakkında bir mesaj göndermeleri gerekiyorsa adınızı ve e-posta adresinizi girin. Dosyayı incelenmek üzere gönderdikten sonra sayfanın yenilenmesini bekleyin; sonuçları en üstte görürsünüz.
 
 

8- Hybrid Analysis [URL + Dosyalar | Maks.100 MB | 42 Motor]

2020'nin En İyi 9 Ücretsiz Online Dosya ve URL Virüs Tarayıcısı 8 | Kemal Acar

Bu, benzersiz bir Hibrit Analiz teknolojisi kullanarak bilinmeyen tehditleri tespit eden ve analiz eden topluluk için ücretsiz bir kötü amaçlı yazılım analiz hizmetidir. Dosya koleksiyonlarınızı yükleyin ve paylaşın. CrowdStrike Falcon Statik Analizi (ML), itibar aramaları, AV motorları, statik analiz ve daha fazlasını kullanarak anında tehdit analizi alın. Yüklenen tüm dosyalar YARA/String arama topluluğuna sunulacaktır.
 
 

9- BitBaan MALab [URL + Dosyalar | Maks. 20 MB | 23 Motor]

2020'nin En İyi 9 Ücretsiz Online Dosya ve URL Virüs Tarayıcısı 9 | Kemal Acar

Bitbaan, 2016 yılında bir grup Sharif Teknoloji Üniversitesi mezunu tarafından kurulan kötü amaçlı yazılım analizi alanındaki ilk İran girişimi. Bitbaan şirketi, uzmanlar ve yeni fikirler tarafından BT güvenlik alanında yeni ürünler üretiyor ve hizmetler sunuyor. Bitbaan, tüm siber alan kullanıcıları için güvenli bir dünya sağlamaya çalışıyor.